TSWA 2A ALL-State Team
-
- Donating Member 22-23
- Posts: 522
- Joined: Wed Apr 22, 2020 9:28 pm
- Location: Ganado
Re: TSWA 2A ALL-State Team
Congrats to all of the athletes that were selected. I am a little surprised not 1 Ganado player even made honorable mention.
-
- Site Admin
- Posts: 1189
- Joined: Wed Apr 15, 2020 9:24 pm
Re: TSWA 2A ALL-State Team
TSWA CLASS 2A ALL-STATE
FIRST TEAM
Offense
Guards – Jacob Hofauer, Falls City, 6-2, 240, sr.; Micah Sauls, Mart, 5-11, 250, sr.
Tackles – Gavin Wood, Wellington, 6-3, 225, sr.; Cole Carson, Rivercrest, 6-6, 290, sr.
Center – Brock Sestak, Shiner, 5-11, 230, sr.
Wide receivers – Kyle Wolf, Windthorst, 6-3, 188, sr.; (tie) Tyler Yancey, Lindsay, 5-10, 165, sr.; Zion Mercer, Panhandle, 5-10, 165, sr.
Tight end – Brock Gibson, Wink, 6-2, 225, sr.
Quarterback – Roddrell Freeman, Mart, 6-1, 230, sr.
Running backs – Marc Ramirez, Wellington, 5-10, 180, jr.; Ethan Belcher, Windthorst, 5-10, 192, sr.; Braden Courtney, Timpson, 5-10, 190, jr.
Fullback – J’Koby Williams, Beckville, 5-10, 130, fr.
All-purpose – Kei’shawn Clater, Mart, 5-10, 147, jr.
Place-kicker – Aaron Gallegos, Price Carlisle, 5-10, 172, jr.
Offensive player of the year – Freeman
Defense
Linemen – Doug Brooks, Shiner, 6-0, 260, jr.; John Ramirez, Wellington, 5-9, 170, sr.; Chris Jackson, Post, 6-2, 265, sr.; Ayden Lane, Mart, 6-1, 200, jr.
Linebackers – Ethan Belcher, Windthorst, 5-10, 192, sr.; Colter Darilek, Shiner, 6-1, 180, sr.; Slayden Pittman, Post, 5-10, 185, sr.; Zavien Wills, Refugio, 5-10, 180, sr.
Secondary – Avery Clarkson, Post, 6-0, 165, sr.; Brayden Fuentes, McCamey, 6-1, 175, jr.; Nathan McDaniel, Post, 5-11, 165, sr.; Seth Kasowski, Bremond, 5-9, 160, sr.
Punter – (tie) Breck Chambers, Crawford, 6-0, 177, soph.; Ramon Manrriquez, Frost, 5-7, 168, sr.
Utility – Dalton Brooks, Shiner, 6-3, 175, soph.
Kick returner – Cooper Meador, Eldorado, 6-0, 175, jr.
Defensive player of the year – Brooks
Coach of the year – (tie) Daniel Boedeker, Shiner; Chris Tackett, Windthorst
SECOND TEAM
Offense
Guards – Andrew Scheffe, Windthorst, 6-1, 188, sr.; Bo Thompson, Hawley, 5-11, 280, sr.
Tackles – Monterruis Smith, Hearne, 6-1, 330, sr.; (tie) Michael Hare, Bosqueville, 5-11, 285, sr.; Westen McAllister, Christoval, 6-3, 240, sr.
Center – Trey Arjon, Mart, 5-10, 240, jr.
Wide receivers – Izaha Jones, Normangee, 6-3, 185, jr.; J.J. Patton, Tenaha, 6-2, 215, jr.
Tight end – Jeremiah Steph, Beckville, 6-2, 170, sr.
Quarterback – (tie) Kolt Schuckers, Lindsay, 6-2, 221, jr.; Brayden Wilcox, Christoval, 5-10, 190, sr.
Running backs – Jaiden Barr, Italy, 6-0, 212, jr.; Anson Rendon, Lockney, 5-10, 150, sr.; Zane Rhodes, Shiner, 6-0, 200, sr.
Fullback – Garrett Pearson, Crawford, 6-0, 223, sr.
All-purpose – Terry Bussey, Timpson, 5-11, 165, fr.
Place-kicker – Anthony Perez, Rio Vista, 5-11, 175, sr.
Defense
Linemen – Ethan Byerly, Hamlin, 6-2, 210, sr.; Taye Perez, Post, 5-9, 260, sr.; Hudson Williams, Archer City, 6-3, 235, jr.; Jeremiah Steph, Beckville, 6-1, 190, sr.
Linebackers – Jake Boness, Christoval, 5-6, 135, jr.; Octavian Giles, Tenaha, 6-1, 185, sr.; Tryston Harding, Windthorst, 5-7, 157, sr.; Da’Marion Medlock, Mart, 5-10, 145, jr.
Secondary – Grant Hess, Muenster, 6-3, 185, jr.; Terry Bussey, Timpson, 5-11, 165, fr.; Tyson Cornett, Leon, 6-0, 170, sr.; Ryan Grawunder, Vega, 5-10, 165, jr.
Punter – Garrett Lero, Snook, 5-8, 150, jr.
Utility – Matthew Rosas, McCamey, 5-6, 150, soph.
Kick returner – Antwaan Gross, Refugio, 5-10, 175, jr.
THIRD TEAM
Offense
Guards – John Hester, Hawkins, 6-5, 275, jr.; Ethan Crawford, Panhandle, 5-11, 245, sr.; Carter Hooser, Crawford, 5-11, 255, sr.
Tackles – Cory Stewart, Wink, 6-5, 255, sr.; Carter Murray, Lovelady, 6-4, 295, sr.
Center – Kolter Willeford, Hawley, 5-10, 315, sr.
Wide receivers – Beau Jolly, Christoval, 6-0, 180, jr.; Johnny Ryder, Granger, 6-2, 180, jr.
Tight end – Cael Bruno, Frankston, 5-9, 150, jr.
Quarterback – (tie) Tyler Palmer, Shiner, 5-10, 185, sr.; Ivan Rubio, McCamey, 6-0, 195, sr.
Running backs – Shaun Easterling, Lovelady, 6-0, 200, soph.; Julius Mason, West Sabine, 5-6, 195, sr.; Jace Edington, Lindsay, 5-9, 160, sr.
Fullback – J’ren Salais, Kenedy, 6-1, 190, sr.
All-purpose – Jordan Kelley, Refugio, 6-2, 180, jr.
Place-kicker – Justin Yarbrough, San Saba, 5-9, 170, sr.
Defense
Linemen – J.J. Ake, Mason, 6-2, 190, sr.; Nash Dieter, Lindsay, 6-1, 190, sr.; Atlee Roberts, Rivercrest, 6-1, 180, sr.; (tie) Joseph Trepainer, Seymour, 6-3, 260, sr.; Francisco Ortega, Stratford, 5-8, 200, sr.
Linebackers – Colton Anderson, West Sabine, 5-6, 165, sr.; Larson Hoffmeyer, Bosquesville, 5-7 165, sr.; Shawn Holmes, Garrison, 5-11, 215, sr.; (tie) Brock Gibson, Wink, 6-2, 225, sr.; Ty Williams, Crawford, 6-0, 172, jr.
Secondary – Jordan Landrum, Rosebud-Lott, 5-7, 145, jr.; Isaiah Gonzales, Junction, 5-9, 155, jr.; Lane Wilson, Sudan, 5-11, 160, sr.; Eli Bivins, Rivercrest, 5-9, 145, sr.
Punter – Micah Smith, Hearne, 6-3, 195, sr.
Utility – Alex Rodriguez, Winters, 6-1, 180, sr.
Kick returner – Kason O’Shields, Hawley, 5-10, 170, sr.
HONORABLE MENTION
Offense
Guards – Andy Castillo, Sundown, 5-11, 250, jr.; Rocklin Ginnett, Italy, 6-1, 260, sr.; Isaiah Garcia, McCamey, 5-9, 274, jr.; Michael Longoria, Mason, 5-10, 215, sr.; Vincent “Puff” Peters, Linden-Kildare, 6-2, 285, sr.; Eli Taylor, Shelbyville,5-10, 238, jr.
Tackles – Briley Barron, Maud, 6-4, 275, soph.; Jason DeCluette, Grapeland, 5-11, 290, jr.; Landry Smith, Alto, 6-2, 200, jr.; Jonaven Villarreal, Bruni, 5-11, 255, jr.
Centers – Bladen Calley, San Saba, 5-11, 215, sr.; Ethan Cumins, Rio Vista, 6-0, 275, sr.
Wide receivers – Dillon Denman, Centerville, 6-3, 170, sr.; Jabari Dunn, Hearne 6-0, 160, jr.; Antwaan Gross, Refugio, 5-10, 175, jr.; Callen McCasland, Archer City, 6-0, 170, sr.; Bradin Thomas, Quanah, 5-9, 150, sr.
Tight ends – Tom Boles, Evadale, 6-1, 175, sr.; Brandon Kenley, Sundown, 6-1, 175, sr.
Quarterbacks – Cy Belcher, Windthorst, 6-2, 194, sr.; Brink Bizzell, Frankston, 5-10, 180, sr.; Korbin Covarrubiaz, Eldorado, 6-0, 160, sr.; Corbyn Cornell, Alvord, 6-0, 185, sr.; Kanon Gibson, Wink, 6-1, 190, soph.; Ryan Grawunder, Vega, 5-10, 165, jr.; Mason Hardy, Normangee, 5-11, 184, sr.; Ryan Harris, Beckville, 6-3, 200, jr.; Hunter Long, Cisco, 5-10, 140, soph.; Wes Jones, Panhandle, 6-3, 185, sr.; Braydin Warner, Hamlin, 6-2, 180, sr.
Running backs – Brayden Dunlap, Miles, 5-9, 160, sr.; Jay King, Bosqueville, 5-9, 140, sr.; William Rauch, Smyer, 6-2, 200, sr.; Cadarian Wiley, Grapeland, 6-1, 185, jr.
Fullbacks – Mason Folk, Wellington, 5-10, 180, sr.; Ryan Jackson, Alba-Golden, 5-11, 202, sr.; Chase Morales, Cooper, 6-0, 190, sr.
All-purpose – Matthew Bower, Union Grove, 5-10, 175, sr.; Bode Box, Sudan, 5-10, 150, sr.; Tyson Cornett, Leon, 6-0, 170, sr.; Landyn Jack, Panhandle, 6-4, 190, soph.
Place-kickers – Jesus Luna, Italy, 5-8, 150, sr.; John Machtolff, Archer City, 5-7, 155, jr.; Jayden Mojica, Beckville, 5-8, 155, soph.; Luke Shaffer, Falls City, 6-1, 230, jr.
Defense
Linemen – Steven Craft-Mitchell, Hearne,5-11, 245, jr.; Wesley Estridge, Albany, 5-9, 305, sr.; Jacob Hofauer, Falls City, 6-2, 240, sr.; Anthony Jackson, Hearne,6-3, 250, jr.; Jacob Kimmons, Italy, 5-9, 147, sr.; Stryker Leschber, Thorndale, 6-3, 230, jr.; Sammy McLain, Wellington, 5-10, 190, sr.; Jayson Pagan, McCamey, 5-10, 257, sr.; Emmanuel Venegas, Ozona, 6-3, 205, sr.
Linebackers – Cody Arrisola, Falls City, 6-2, 235, jr.; David Barajas, Eldorado, 6-0, 225, sr.; Ty Bates, Archer City, 6-0, 170, jr.; Carlos Cantu, Ozona, 5-6, 165, jr.; Cooper Carter, Lindsay, 5-10, 185, sr.; J.C. Chaney, Holland, 5-11, 200, jr.; Logan Glover, San Saba, 6-5, 185, sr.; Dawson Hearne, Cisco, 6-4, 215, jr.; Alex Hofauer, Falls City, 6-0, 205, sr.; Keen Linson, Johnson City, 5-11, 168, jr.; DJ McClelland, Granger, 6-0, 190, soph.; Cooper Sheridan, Grapeland, 6-3, 190, sr.; Cameron Walker, Crawford, 5-10, 161, soph.; Cade Willis, Cushing, 6-0, 220, sr.; Denton Young, Normangee, 5-11, 170, sr.
Secondary – Brayden Wilcox, Christoval, 5-10, 190, sr.; Corbyn Cornell, Alvord, 6-0, 185, sr.; Milo Morrison, Beckville, 5-11, 150, sr.; Ayden Tomasek, Holland,5-8, 170, sr.; Jamion Turner, Price Carlisle, 5-10, 166, sr.; Josiah Ward, Post, 5-11, 155, sr.; John Youens, Bosqueville, 6-1, 185, soph.; Quentin Smith, West Sabine, 6-1, 165, jr.
Utility – Clay Gilter, Vega, 5-9, 155, jr.; Rustin Penrod, Sudan, 5-10, 170, sr.; Joseph Perez, Bruni, 5-9, 175, sr.; Luke Shaffer, Falls City, 6-1, 230, jr.
FIRST TEAM
Offense
Guards – Jacob Hofauer, Falls City, 6-2, 240, sr.; Micah Sauls, Mart, 5-11, 250, sr.
Tackles – Gavin Wood, Wellington, 6-3, 225, sr.; Cole Carson, Rivercrest, 6-6, 290, sr.
Center – Brock Sestak, Shiner, 5-11, 230, sr.
Wide receivers – Kyle Wolf, Windthorst, 6-3, 188, sr.; (tie) Tyler Yancey, Lindsay, 5-10, 165, sr.; Zion Mercer, Panhandle, 5-10, 165, sr.
Tight end – Brock Gibson, Wink, 6-2, 225, sr.
Quarterback – Roddrell Freeman, Mart, 6-1, 230, sr.
Running backs – Marc Ramirez, Wellington, 5-10, 180, jr.; Ethan Belcher, Windthorst, 5-10, 192, sr.; Braden Courtney, Timpson, 5-10, 190, jr.
Fullback – J’Koby Williams, Beckville, 5-10, 130, fr.
All-purpose – Kei’shawn Clater, Mart, 5-10, 147, jr.
Place-kicker – Aaron Gallegos, Price Carlisle, 5-10, 172, jr.
Offensive player of the year – Freeman
Defense
Linemen – Doug Brooks, Shiner, 6-0, 260, jr.; John Ramirez, Wellington, 5-9, 170, sr.; Chris Jackson, Post, 6-2, 265, sr.; Ayden Lane, Mart, 6-1, 200, jr.
Linebackers – Ethan Belcher, Windthorst, 5-10, 192, sr.; Colter Darilek, Shiner, 6-1, 180, sr.; Slayden Pittman, Post, 5-10, 185, sr.; Zavien Wills, Refugio, 5-10, 180, sr.
Secondary – Avery Clarkson, Post, 6-0, 165, sr.; Brayden Fuentes, McCamey, 6-1, 175, jr.; Nathan McDaniel, Post, 5-11, 165, sr.; Seth Kasowski, Bremond, 5-9, 160, sr.
Punter – (tie) Breck Chambers, Crawford, 6-0, 177, soph.; Ramon Manrriquez, Frost, 5-7, 168, sr.
Utility – Dalton Brooks, Shiner, 6-3, 175, soph.
Kick returner – Cooper Meador, Eldorado, 6-0, 175, jr.
Defensive player of the year – Brooks
Coach of the year – (tie) Daniel Boedeker, Shiner; Chris Tackett, Windthorst
SECOND TEAM
Offense
Guards – Andrew Scheffe, Windthorst, 6-1, 188, sr.; Bo Thompson, Hawley, 5-11, 280, sr.
Tackles – Monterruis Smith, Hearne, 6-1, 330, sr.; (tie) Michael Hare, Bosqueville, 5-11, 285, sr.; Westen McAllister, Christoval, 6-3, 240, sr.
Center – Trey Arjon, Mart, 5-10, 240, jr.
Wide receivers – Izaha Jones, Normangee, 6-3, 185, jr.; J.J. Patton, Tenaha, 6-2, 215, jr.
Tight end – Jeremiah Steph, Beckville, 6-2, 170, sr.
Quarterback – (tie) Kolt Schuckers, Lindsay, 6-2, 221, jr.; Brayden Wilcox, Christoval, 5-10, 190, sr.
Running backs – Jaiden Barr, Italy, 6-0, 212, jr.; Anson Rendon, Lockney, 5-10, 150, sr.; Zane Rhodes, Shiner, 6-0, 200, sr.
Fullback – Garrett Pearson, Crawford, 6-0, 223, sr.
All-purpose – Terry Bussey, Timpson, 5-11, 165, fr.
Place-kicker – Anthony Perez, Rio Vista, 5-11, 175, sr.
Defense
Linemen – Ethan Byerly, Hamlin, 6-2, 210, sr.; Taye Perez, Post, 5-9, 260, sr.; Hudson Williams, Archer City, 6-3, 235, jr.; Jeremiah Steph, Beckville, 6-1, 190, sr.
Linebackers – Jake Boness, Christoval, 5-6, 135, jr.; Octavian Giles, Tenaha, 6-1, 185, sr.; Tryston Harding, Windthorst, 5-7, 157, sr.; Da’Marion Medlock, Mart, 5-10, 145, jr.
Secondary – Grant Hess, Muenster, 6-3, 185, jr.; Terry Bussey, Timpson, 5-11, 165, fr.; Tyson Cornett, Leon, 6-0, 170, sr.; Ryan Grawunder, Vega, 5-10, 165, jr.
Punter – Garrett Lero, Snook, 5-8, 150, jr.
Utility – Matthew Rosas, McCamey, 5-6, 150, soph.
Kick returner – Antwaan Gross, Refugio, 5-10, 175, jr.
THIRD TEAM
Offense
Guards – John Hester, Hawkins, 6-5, 275, jr.; Ethan Crawford, Panhandle, 5-11, 245, sr.; Carter Hooser, Crawford, 5-11, 255, sr.
Tackles – Cory Stewart, Wink, 6-5, 255, sr.; Carter Murray, Lovelady, 6-4, 295, sr.
Center – Kolter Willeford, Hawley, 5-10, 315, sr.
Wide receivers – Beau Jolly, Christoval, 6-0, 180, jr.; Johnny Ryder, Granger, 6-2, 180, jr.
Tight end – Cael Bruno, Frankston, 5-9, 150, jr.
Quarterback – (tie) Tyler Palmer, Shiner, 5-10, 185, sr.; Ivan Rubio, McCamey, 6-0, 195, sr.
Running backs – Shaun Easterling, Lovelady, 6-0, 200, soph.; Julius Mason, West Sabine, 5-6, 195, sr.; Jace Edington, Lindsay, 5-9, 160, sr.
Fullback – J’ren Salais, Kenedy, 6-1, 190, sr.
All-purpose – Jordan Kelley, Refugio, 6-2, 180, jr.
Place-kicker – Justin Yarbrough, San Saba, 5-9, 170, sr.
Defense
Linemen – J.J. Ake, Mason, 6-2, 190, sr.; Nash Dieter, Lindsay, 6-1, 190, sr.; Atlee Roberts, Rivercrest, 6-1, 180, sr.; (tie) Joseph Trepainer, Seymour, 6-3, 260, sr.; Francisco Ortega, Stratford, 5-8, 200, sr.
Linebackers – Colton Anderson, West Sabine, 5-6, 165, sr.; Larson Hoffmeyer, Bosquesville, 5-7 165, sr.; Shawn Holmes, Garrison, 5-11, 215, sr.; (tie) Brock Gibson, Wink, 6-2, 225, sr.; Ty Williams, Crawford, 6-0, 172, jr.
Secondary – Jordan Landrum, Rosebud-Lott, 5-7, 145, jr.; Isaiah Gonzales, Junction, 5-9, 155, jr.; Lane Wilson, Sudan, 5-11, 160, sr.; Eli Bivins, Rivercrest, 5-9, 145, sr.
Punter – Micah Smith, Hearne, 6-3, 195, sr.
Utility – Alex Rodriguez, Winters, 6-1, 180, sr.
Kick returner – Kason O’Shields, Hawley, 5-10, 170, sr.
HONORABLE MENTION
Offense
Guards – Andy Castillo, Sundown, 5-11, 250, jr.; Rocklin Ginnett, Italy, 6-1, 260, sr.; Isaiah Garcia, McCamey, 5-9, 274, jr.; Michael Longoria, Mason, 5-10, 215, sr.; Vincent “Puff” Peters, Linden-Kildare, 6-2, 285, sr.; Eli Taylor, Shelbyville,5-10, 238, jr.
Tackles – Briley Barron, Maud, 6-4, 275, soph.; Jason DeCluette, Grapeland, 5-11, 290, jr.; Landry Smith, Alto, 6-2, 200, jr.; Jonaven Villarreal, Bruni, 5-11, 255, jr.
Centers – Bladen Calley, San Saba, 5-11, 215, sr.; Ethan Cumins, Rio Vista, 6-0, 275, sr.
Wide receivers – Dillon Denman, Centerville, 6-3, 170, sr.; Jabari Dunn, Hearne 6-0, 160, jr.; Antwaan Gross, Refugio, 5-10, 175, jr.; Callen McCasland, Archer City, 6-0, 170, sr.; Bradin Thomas, Quanah, 5-9, 150, sr.
Tight ends – Tom Boles, Evadale, 6-1, 175, sr.; Brandon Kenley, Sundown, 6-1, 175, sr.
Quarterbacks – Cy Belcher, Windthorst, 6-2, 194, sr.; Brink Bizzell, Frankston, 5-10, 180, sr.; Korbin Covarrubiaz, Eldorado, 6-0, 160, sr.; Corbyn Cornell, Alvord, 6-0, 185, sr.; Kanon Gibson, Wink, 6-1, 190, soph.; Ryan Grawunder, Vega, 5-10, 165, jr.; Mason Hardy, Normangee, 5-11, 184, sr.; Ryan Harris, Beckville, 6-3, 200, jr.; Hunter Long, Cisco, 5-10, 140, soph.; Wes Jones, Panhandle, 6-3, 185, sr.; Braydin Warner, Hamlin, 6-2, 180, sr.
Running backs – Brayden Dunlap, Miles, 5-9, 160, sr.; Jay King, Bosqueville, 5-9, 140, sr.; William Rauch, Smyer, 6-2, 200, sr.; Cadarian Wiley, Grapeland, 6-1, 185, jr.
Fullbacks – Mason Folk, Wellington, 5-10, 180, sr.; Ryan Jackson, Alba-Golden, 5-11, 202, sr.; Chase Morales, Cooper, 6-0, 190, sr.
All-purpose – Matthew Bower, Union Grove, 5-10, 175, sr.; Bode Box, Sudan, 5-10, 150, sr.; Tyson Cornett, Leon, 6-0, 170, sr.; Landyn Jack, Panhandle, 6-4, 190, soph.
Place-kickers – Jesus Luna, Italy, 5-8, 150, sr.; John Machtolff, Archer City, 5-7, 155, jr.; Jayden Mojica, Beckville, 5-8, 155, soph.; Luke Shaffer, Falls City, 6-1, 230, jr.
Defense
Linemen – Steven Craft-Mitchell, Hearne,5-11, 245, jr.; Wesley Estridge, Albany, 5-9, 305, sr.; Jacob Hofauer, Falls City, 6-2, 240, sr.; Anthony Jackson, Hearne,6-3, 250, jr.; Jacob Kimmons, Italy, 5-9, 147, sr.; Stryker Leschber, Thorndale, 6-3, 230, jr.; Sammy McLain, Wellington, 5-10, 190, sr.; Jayson Pagan, McCamey, 5-10, 257, sr.; Emmanuel Venegas, Ozona, 6-3, 205, sr.
Linebackers – Cody Arrisola, Falls City, 6-2, 235, jr.; David Barajas, Eldorado, 6-0, 225, sr.; Ty Bates, Archer City, 6-0, 170, jr.; Carlos Cantu, Ozona, 5-6, 165, jr.; Cooper Carter, Lindsay, 5-10, 185, sr.; J.C. Chaney, Holland, 5-11, 200, jr.; Logan Glover, San Saba, 6-5, 185, sr.; Dawson Hearne, Cisco, 6-4, 215, jr.; Alex Hofauer, Falls City, 6-0, 205, sr.; Keen Linson, Johnson City, 5-11, 168, jr.; DJ McClelland, Granger, 6-0, 190, soph.; Cooper Sheridan, Grapeland, 6-3, 190, sr.; Cameron Walker, Crawford, 5-10, 161, soph.; Cade Willis, Cushing, 6-0, 220, sr.; Denton Young, Normangee, 5-11, 170, sr.
Secondary – Brayden Wilcox, Christoval, 5-10, 190, sr.; Corbyn Cornell, Alvord, 6-0, 185, sr.; Milo Morrison, Beckville, 5-11, 150, sr.; Ayden Tomasek, Holland,5-8, 170, sr.; Jamion Turner, Price Carlisle, 5-10, 166, sr.; Josiah Ward, Post, 5-11, 155, sr.; John Youens, Bosqueville, 6-1, 185, soph.; Quentin Smith, West Sabine, 6-1, 165, jr.
Utility – Clay Gilter, Vega, 5-9, 155, jr.; Rustin Penrod, Sudan, 5-10, 170, sr.; Joseph Perez, Bruni, 5-9, 175, sr.; Luke Shaffer, Falls City, 6-1, 230, jr.