2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Home of the toughest football in Texas
H.TIGFAN
Moderator
Posts: 3724
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:22 pm
Location:
Status: Offline

2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Postby H.TIGFAN » Mon Apr 17, 2017 4:40 pm

REGION 1

DISTRICT 1

GRUVER 10-3 / 5-0
WHEELER 6-6 / 3-2
VEGA 5-6 / 3-2
SHAMROCK 3-8 / 2-3
CLAUDE 4-6 / 2-3
BOOKER 1-9 / 0-5


WEEK 1
BOOKER 22 @ WHEELER 32
CLAUDE 0 VS MIDLAND TRINITY 24
GRUVER 19 @ WEST TEXAS 39
SHAMROCK 13 @ CLARENDON 26
VEGA 12 VS SPRINGLAKE-EARTH 22
WHEELER 32 VS BOOKER 22

WEEK 2
BOOKER 7 VS FRIONA 48 ( SAT @ STINNETT 1:30PM )
CLAUDE 12 @ SAYRE, OK 29
GRUVER 29 VS SUNRAY 20
SHAMROCK 14 VS BOVINA 54 ( @ AMARILLO )
VEGA 40 @ BOYS RANCH 30
WHEELER 6 @ MEMPHIS 28

WEEK 3
BOOKER 48 @ BEAVER, OK 19
CLAUDE 0 @ WEST TEXAS 45
GRUVER 48 VS TEXHOMA, OK 7
SHAMROCK 6 VS MEMPHIS 14
VEGA 55 VS AMAR. HIGHLAND PARK 7
WHEELER 12 VS CLARENDON 15

WEEK 4
BOOKER 10 VS WEST TEXAS 57
CLAUDE 31 VS RANGER 6
GRUVER 14 @ CLARENDON 32
SHAMROCK 53 VS BOYS RANCH 0
VEGA 6 VS SANFORD-FRITCH 40
WHEELER 35 @ AMAR. HIGHLAND PARK 6

WEEK 5
BOOKER 19 VS CLARENDON 33
CLAUDE 34 @ RALLS 36
GRUVER 47 VS AMAR. HIGHLAND PARK 0
SHAMROCK 14 @ QUANAH 42
VEGA 6 @ SUNRAY 51
WHEELER - BYE

WEEK 6
WHEELER 27 @ PANHANDLE 28
BOOKER, CLAUDE, GRUVER, SHAMROCK, VEGA - BYE

WEEK 7
BOOKER 7 VS VEGA 34
SHAMROCK 0 VS GRUVER 36
WHEELER 21 VS CLAUDE 40

WEEK 8
BOOKER 6 VS WHEELER 48
CLAUDE 27 VS SHAMROCK 50
VEGA 0 VS GRUVER 30

WEEK 9
WHEELER 14 VS VEGA 8
GRUVER 42 VS CLAUDE 7
SHAMROCK 49 VS BOOKER 32

WEEK 10
BOOKER 6 VS GRUVER 40
VEGA 25 VS CLAUDE 6
WHEELER 14 VS SHAMROCK 0

WEEK 11
CLAUDE 28 VS BOOKER 21
GRUVER 41 VS WHEELER 7
SHAMROCK 19 VS VEGA 20

[color=#0000FF]BI-DISTRICT
GRUVER 64 VS LOCKNEY 12
WHEELER 39 VS MEMPHIS 14
VEGA 14 VS CLARENDON 36
SHAMROCK 12 VS WELLINGTON 60

AREA
GRUVER 51 VS SEAGRAVES 7
WHEELER 27 VS HAMLIN 47

REGIONAL-SEMIFINALS
GRUVER 13 VS WELLINGTON 56


[/color]DISTRICT 2

WELLINGTON 13-1 / 5-0
CLARENDON 12-2 / 4-1
MEMPHIS 5-6 / 3-2
LOCKNEY 3-8 / 2-3
CROSBYTON 4-6 / 1-4
RALLS 3-7 / 0-5


WEEK 1
CLARENDON 26 VS SHAMROCK 13
CROSBYTON 13 @ TAHOKA 21
LOCKNEY 19 @ SMYER 12
MEMPHIS 20 @ OLTON 28
RALLS 21 @ SUDAN 44
WELLINGTON 8 @ CHILDRESS 9

WEEK 2
CLARENDON 32 @ SPRINGLAKE-EARTH 6
CROSBYTON 26 VS FARWELL 42
LOCKNEY 6 @ LUBBOCK TRINITY 21 ( Sat )
MEMPHIS 28 VS WHEELER 6
RALLS 14 VS OLTON 29
WELLINGTON 44 VS WEST TEXAS 22

WEEK 3
CLARENDON 15 @ WHEELER 12
CROSBYTON 42 @ SUDAN 41
LOCKNEY 14 VS FLOYDADA 49
MEMPHIS 14 @ SHAMROCK 6
RALLS 33 VS SMYERS 27
WELLINGTON 42 VS HOLLIS, NM 0

WEEK 4
CLARENDON 32 VS GRUVER 14
CROSBYTON 43 VS SPRINGLAKE-EARTH 12
LOCKNEY 14 VS HALE CENTER 17
MEMPHIS 14 @ QUANAH 10
RALLS 58 @ MORTON 14
WELLINGTON 43 @ TULIA 21

WEEK 5
CLARENDON 33 @ BOOKER 19
CROSBYTON 46 @ SMYER 13
LOCKNEY 12 @ OLTON 49
MEMPHIS 20 VS ABERNATHY 28
RALLS 36 VS CLAUDE 34
WELLINGTON 33 VS PANHANDLE 0

WEEK 6
CLARENDON, CROSBYTON, LOCKNEY, MEMPHIS, RALLS, WELLINGTON - BYE

WEEK 7
CLARENDON 36 VS LOCKNEY 7
CROSBYTON 55 VS RALLS 50
MEMPHIS 14 VS WELLINGTON 48

WEEK 8
LOCKNEY 14 VS MEMPHIS 60
CROSBYTON 0 VS CLARENDON 41
RALLS 7 VS WELLINGTON 60

WEEK 9
CLARENDON 42 VS RALLS 6
MEMPHIS 41 VS CROSBYTON 28
WELLINGTON 63 VS LOCKNEY 7

WEEK 10
CLARENDON 22 VS MEMPHIS 8
CROSBYTON 13 VS WELLINGTON 56
RALLS 21 VS LOCKNEY 28

WEEK 11
LOCKNEY 30 VS CROSBYTON 28
MEMPHIS 49 VS RALLS 0
WELLINGTON 49 VS CLARENDON 0

BI-DISTRICT
WELLINGTON 60 VS SHAMROCK 12
CLARENDON 36 VS VEGA 14
MEMPHIS 14 VS WHEELER 39
LOCKNEY 12 VS GRUVER 64

AREA
WELLINGTON 34 VS FARWELL 0
CLARENDON 26 VS BOVINA 20

REGIONAL SEMIFINALS
WELLINGTON 56 VS GRUVER 13
CLARENDON 30 VS HAMLIN 19

REGIONAL FINALS
WELLINGTON 33 VS CLARENDON 0

STATE SEMIFINALS
WELLINGTON 00 VS MUENSTER 00


DISTRICT 3

BOVINA 9-3 / 5-0
FARWELL 7-5 / 4-1
SUDAN 4-7 / 3-2
SPRINGLAKE-EARTH 3-8 / 2-3
SMYER 2-8 / 1-4
MORTON 0-10 / 0-5


WEEK 1
BOVINA 55 @ BOYS RANCH 13
FARWELL 16 VS FRIONA 28
MORTON 14 @ HALE CENTER 50
SMYER 12 VS LOCKNEY 19
SPRINGLAKE-EARTH 22 VS VEGA 12
SUDAN 44 VS RALLS 21

WEEK 2
BOVINA 54 V SHAMROCK 14 ( @ CANYON RANDALL )
FARWELL 42 @ CROSBYTON 26
MORTON 0 VS SUNDOWN 69
SMYER 0 @ PLAINS 27
SPRINGLAKE-EARTH 6 vs CLARENDON 32
SUDAN 16 @ LUBBOCK CHR. 45

WEEK 3
BOVINA 13 @ FRIONA 48
FARWELL 28 @ OLTON 7
MORTON 0 VS LUBBOCK CHR. 54
SMYER 27 @ RALLS 31
SPRINGLAKE-EARTH 6 TAHOKA 27
SUDAN 41 VS CROSBYTON 42

WEEK 4
BOVINA 14 VS OLTON 12
FARWELL 36 VS SUNDOWN 40
MORTON 15 VS RALLS 58
SMYER 33 VS TAHOKA 27
SPRINGLAKE-EARTH 12 VS CROSBYTON 43
SUDAN 20 VS TRINITY CHR. ( LOCATION TBD ) 36

WEEK 5
BOVINA 21 @ HALE CENTER 29
FARWELL - BYE
MORTON - BYE
SMYER 13 VS CROSBYTON 46
SPRINGLAKE-EARTH - BYE
SUDAN 16 VS PLAINS 17

WEEK 6
FARWELL 24 @ POST 50
SPRINGLAKE-EARTH 20 VS ROBY 21
BOVINA, MORTON, SMYER, SUDAN - BYE

WEEK 7 NON-DISTRICT
SPRINGLAKE-EARTH 52 VS FRIONA JV 28

WEEK 7
FARWELL 43 VS SUDAN 13
SMYER 0 VS BOVINA 41
SPRINGLAKE-EARTH 1 VS MORTON 0

WEEK 8
MORTON 0 VS SUDAN 1
SMYER 0 VS FARWELL 27
SPRINGLAKE-EARTH 6 VS BOVINA 41

WEEK 9
BOVINA 1 VS MORTON 0
FARWELL 53 VS SPRINGLAKE-EARTH 6
SUDAN 28 VS SMYER 0

WEEK 10
BOVINA 21 VS FARWELL 19
MORTON 0 VS SMYER 1
SPRINGLAKE-EARTH 22 VS SUDAN 42

WEEK 11
FARWELL 1 VS MORTON 0
SMYER 14 VS SPRINGLAKE-EARTH 24
SUDAN 19 VS BOVINA 47


BI-DISTRICT
BOVINA 48 VS TAHOKA 19
FARWELL 39 VS ROSCOE 32
SUDAN 6 VS SEAGRAVES 44
SPRINGLAKE-EARTH 14 VS HAMLIN 28

AREA
BOVINA 20 VS CLARENDON 26
FARWELL 0 VS WELLINGTON 34


DISTRICT 4

HAMLIN 10-3 / 5-0
SEAGRAVES 8-4 / 4-1
ROSCOE 6-5 /3-2
TAHOKA 4-7 / 2-3
ROBY 6-4 / 1-4
PLAINS 2-7 / 0-5


WEEK 1
HAMLIN 14 @ ANSON 35
PLAINS 7 @ LUBBOCK CHR. 28
ROBY 20 @ BRONTE 7
ROSCOE 44 @ HASKELL 14
SEAGRAVES 37 VS STANTON 20
TAHOKA 21 VS CROSBYTON 13

WEEK 2
HAMLIN 0 VS MERKEL 20 ( THUR @ SHOTWELL )
PLAINS 27 VS SMYER 0
ROBY - BYE
ROSCOE 20 @ EARLY 13
SEAGRAVES 10 VS FLOYDADA 7
TAHOKA 0 VS POST 44

WEEK 3
HAMLIN 26 VS HAWLEY 16
PLAINS 7 VS WINK 27
ROBY 20 VS RANGER 8
ROSCOE 12 VS ALBANY 52
SEAGRAVES 3 @ SUNDOWN 27
TAHOKA 27 VS SPRINGLAKE-EARTH 6

WEEK 4
HAMLIN 36 @ WINTERS 0
PLAINS - BYE
ROBY 40 @ BAIRD 26
ROSCOE - BYE
SEAGRAVES 26 @ WINK 43
TAHOKA 27 @ SMYER 33

WEEK 5
HAMLIN 27 VS STAMFORD 21
PLAINS 27 @ SUDAN 26
ROBY 12 VS ROCKSPRINGS 6 ( @ SAN ANGELO )
ROSCOE 40 @ ANSON 43
SEAGRAVES 49 @ VAN HORN 16
TAHOKA 12 @ SUNDOWN 44

WEEK 6
ROBY 21 VS SPRINGLAKE-EARTH 20
ROSCOE 32 VS MENARD 14
HAMLINS, PLAINS, SEAGRAVES, TAHOKA - BYE

WEEK 7
ROSCOE 47 VS ROBY 6
PLAINS 14 VS HAMLIN 21
SEAGRAVES 42 VS TAHOKA 6

WEEK 8
HAMLIN 34 VS SEAGRAVES 28
ROSCOE 42 VS PLAINS 7
TAHOKA 12 VS ROBY 6

WEEK 9
PLAINS 32 VS ROBY 38
SEAGRAVES 42 VS ROSCOE 19
TAHOKA 27 VS HAMLIN 32

WEEK 10
PLAINS 14 VS SEAGRAVES 48
ROBY 6 VS HAMLIN 42
ROSCOE 37 VS TAHOKA 13

WEEK 11
HAMLIN 21 VS ROSCOE 14
SEAGRAVES 50 VS ROBY 20
TAHOKA 30 VS PLAINS 22


BI-DISTRICT
HAMLIN 28 VS SPRINGLAKE-EARTH 14
SEAGRAVES 44 VS SUDAN 6
ROSCOE 32 VS FARWELL 39
TAHOKA 19 VS BOVINA 48

AREA
HAMLIN 47 VS WHEELER 27
SEAGRAVES 7 VS GRUVER 51

REGIONAL SEMIFINALS
HAMLIN 19 VS CLARENDON 30


REGION 2

DISTRICT 5

MENARD 9-3 / 4-0
IRAAN 7-5 / 3-1
WINK 7-5 / 2-2
IRON COUNTY 4-7 / 1-3
VAN HORN 0-9 / 0-4


WEEK 1
IRAAN 46 VS CRANE 21
IRON COUNTY 33 VS CHRISTOVAL 26
MENARD 20 VS CROSS PLAINS 28
VAN HORN 32 @ TORNILLO 18
WINK 41 @ SUNDOWN 46

WEEK 2
IRAAN 40 VS OZONA 19
IRON COUNTY 8 @ REAGAN COUNTY 58
MENARD 54 @ BAIRD 14
VAN HORN 0 VS ALPINE 60
WINK 44 @ STANTON 14

WEEK 3
IRAAN 51 @ MCCAMEY 28
IRON COUNTY 17 VS MILES 6
MENARD 35 VS ROCKSPRINGS 18
VAN HORN - BYE
WINK 27 @ PLAINS 7

WEEK 4
IRAAN 7 @ MASON 58
IRON COUNTY 16 VS ROCKSPRINGS 37
MENARD 33 @ LEAKEY 0
VAN HORN 6 VS ANTHONY 19
WINK 43 VS SEAGRAVES 26

WEEK 5
IRAAN 14 @ COLORADO CITY 34
IRON COUNTY 29 @ BRONTE 22
MENARD 27 @ MILES 6
VAN HORN 16 VS SEAGRAVES 49
WINK 22 VS MCCAMEY 53

WEEK 6
IRAAN 7 VS SONORA 39
IRON COUNTY 16 @ ELDORADO 41
MENARD 14 VS ROSCOE 32
VAN HORN 0 @ MCCAMEY 63
WINK 47 VS FORSAN 31

WEEK 7
IRON COUNTY 40 VS WINK 50
MENARD 35 VS VAN HORN 0
IRAAN - BYE

WEEK 8
VAN HORN 37 VS IRON COUNTY 50
WINK 40 VS IRAAN 47
MENARD - BYE

WEEK 9
IRAAN 60 VS VAN HORN 0
IRON COUNTY 14 VS MENARD 42
WINK - BYE

WEEK 10
MENARD 27 VS IRAAN 21
VAN HORN 24 VS WINK 32
IRON COUNTY - BYE

WEEK 11
IRAAN 56 VS IRON COUNTY 7
WINK 20 VS MENARD 21
VAN HORN - BYE


BI-DISTRICT
MENARD 52 VS MILES 20
IRAAN 28 VS CROSS PLAINS 6
WINK 38 VS WINTERS 32
IRON COUNTY 17 VS ALBANY 56

AREA
MENARD 0 VS LINDSAY 28
IRAAN 0 VS MUENSTER 60
WINK 12 VS MUNDAY 54


DISTRICT 6

ALBANY 13-1 / 5-0
WINTERS 5-6 / 4-1
CROSS PLAINS 6-5 / 3-2
MILES 2-9 / 1-4
BAIRD 1-9 / 1-4
BRONTE 1-9 / 1-4


WEEK 1
ALBANY 28 @ COLORADO CITY 0
BAIRD 0 @ DELEON 50
BRONTE 7 VS ROBY 20
CROSS PLAINS 28 @ MENARD 20
MILES 32 @ LEAKEY 7
WINTERS 7 @ SAN SABA 42

WEEK 2
ALBANY 61 VS DUBLIN 21
BAIRD 14 VS MENARD 54
BRONTE 6 @ SAN ANGELO TLC 42
CROSS PLAINS 40 VS PERRIN-WHITT 0
MILES 21 VS ROCKSPRINGS 28
WINTERS 6 VS DELEON 53

WEEK 3
ALBANY 52 @ ROSCOE 12
BAIRD 25 @ HASKELL 50
BRONTE 0 VS MUNDAY 48
CROSS PLAINS 19 @ DELEON 42
MILES 6 @ IRON COUNTY 17
WINTERS 52 @ BANGS 36

WEEK 4
ALBANY 55 VS ANSON 13
BAIRD 26 VS ROBY 40
BRONTE 0 @ MCCAMEY 54
CROSS PLAINS 32 VS SAN SABA 33
MILES 13 @ ELDORADO 20
WINTERS 0 @ HAMLIN 36

WEEK 5
ALBANY 39 @ CISCO 13
BAIRD 20 @ ARCHER CITY 52
BRONTE 22 VS IRON COUNTY 29
CROSS PLAINS 13 VS ELDORADO 6
MILES 6 VS MENARD 27
WINTERS 6 VS SAN ANGELO TLC 7

WEEK 6
ANSON, BAIRD, BRONTE, MILES, WINTERS - BYE

WEEK 7
ALBANY 50 VS WINTERS 8
BAIRD 0 VS CROSS PLAINS 52
MILES 36 VS BRONTE 22

WEEK 8
BAIRD 0 VS ALBANY 56
CROSS PLAINS 58 VS BRONTE 0
WINTERS 36 VS MILES 28

WEEK 9
ALBANY 55 VS CROSS PLAINS 0
BRONTE 27 VS WINTERS 35
MILES 25 VS BAIRD 32

WEEK 10
ALBANY 63 MILES 13
BAIRD 6 VS BRONTE 24
CROSS PLAINS 28 VS WINTERS 34

WEEK 11
BRONTE 0 VS ALBANY 74
MILES 8 VS CROSS PLAINS 40
WINTERS 42 VS BAIRD 12


BI-DISTRICT
ALBANY 56 VS IRON COUNTY 17
WINTERS 22 VS WINK 38
CROSS PLAINS 6 VS IRAAN 28
MILES 20 VS MENARD 52

AREA
ALBANY 58 VS SANTO 16

REGIONAL SEMIFINALS
ALBANY 55 VS LINDSAY 7

REGIONAL FINALS
ALBANY 12 VS MUENSTER 28


DISTRICT 7

MUNDAY 9-4 / 5-0
ELECTRA 5-6 / 4-1
HASKELL 5-6 / 3-2
PETROLIA 5-6 / 2-3
ARCHER CITY 3-7 / 1-4
QUANAH 0-10 / 0-5


WEEK 1
ARCHER CITY 8 VS MILLSAP 51
ELECTRA 0 @ SEYMOUR 30
HASKELL 14 VS ROSCOE 44
MUNDAY 21 @ HAWLEY 34
PETROLIA 35 VS LAKE COUNTRY CHR. 7
QUANAH 22 @ W.F. CITY VIEW 45

WEEK 2
ARCHER CITY 0 @ NOCONA 56
ELECTRA 0 @ FREDERICK, OK 31
HASKELL 27 @ ANSON 42
MUNDAY 14 VS STAMFORD 20
PETROLIA 57 @ OLNEY 0
QUANAH 14 VS SEYMOUR 24

WEEK 3
ARCHER CITY 7 @ SEYMOUR 63
ELECTRA 00 VS W.F. CITY VIEW 14
HASKELL 50 VS BAIRD 25
MUNDAY 48 @ BRONTE 0
PETROLIA 12 @ LINDSAY 55
QUANAH 20 @ WINDTHORST 47

WEEK 4
ARCHER CITY 56 VS OLNEY 2
ELECTRA 17 VS ALVORD 7
HASKELL 0 VS STAMFORD 55
MUNDAY 14 VS WINDTHORST 6
PETROLIA 6 VS SEYMOUR 34
QUANAH 10 VS MEMPHIS 14

WEEK 5
ARCHER CITY 52 VS BAIRD 20
ELECTRA 8 @ WINDTHORST 42
HASKELL 56 @ OLNEY 0
MUNDAY 10 @ SEYMOUR 16
PETROLIA 28 @ ALVORD 8
QUANAH 42 VS SHAMROCK 14

WEEK 6
ARCHER CITY, ELECTRA, HASKELL, QUANAH, SEYMOUR - BYE

WEEK 7
ELECTRA 28 VS HASKELL 14
MUNDAY 56 VS ARCHER CITY 7
PETROLIA 42 VS QUANAH 26

WEEK 8
ARCHER CITY 36 VS PETROLIA 60
ELECTRA 0 VS MUNDAY 37
HASKELL 21 VS QUANAH 14

WEEK 9
PETROLIA 14 VS ELECTRA 32
MUNDAY 47 VS HASKELL 7
QUANAH 21 VS ARCHER CITY 25

WEEK 10
ELECTRA 7 VS QUANAH 0
HASKELL 35 VS ARCHER CITY 28
MUNDAY 49 VS PETROLIA 14

WEEK 11
ARCHER CITY 33 VS ELECTRA 41
PETROLIA 22 VS HASKELL 53
QUANAH 21 VS MUNDAY 49


BI-DISTRICT
MUNDAY 47 VS ERA 13
ELECTRA 18 VS SANTO 37
HASKELL 7 VS LINDSAY 62
PETROLIA 6 VS MUENSTER 42

AREA
MUNDAY 54 VS WINK 12

REGIONAL SEMIFINALS
MUNDAY 7 VS MUENSTER 41


DISTRICT 8

MUENSTER 14-0 / 5-0
LINDSAY 10-3 / 4-1
SANTO 7-5 / 3-2
ERA 4-7 / 2-3
PERRIN-WHITT 1-9 / 1-4
RANGER 1-9 / 0-5


WEEK 1
ERA 8 VS BELLS 54
LINDSAY 43 VS TOM BEAN 0
MUENSTER 58 VS VALLEY VIEW 14
PERRIN-WHITT 13 @ CHICO 53
RANGER 14 @ DAWSON 12
SANTO 14 @ BOSQUEVILLE 21

WEEK 2
ERA 21 @ COLLINSVILLE 49
LINDSAY 24 @ VALLEY VIEW 42
MUENSTER 42 @ PILOT POINT 0
PERRIN-WHITT 0 @ CROSS PLAINS 40
RANGER 8 VS FROST 53
SANTO 49 VS RIO VISTA 28

WEEK 3
ERA 13 @ ALVORD 0
LINDSAY 55 VS PETROLIA 12
MUENSTER 46 VS HOWE 12
PERRIN-WHITT 19 VS LAKE COUNTRY CHR. 49
RANGER 8 @ ROBY 20
SANTO 50 @ CHICO 7

WEEK 4
ERA 6 VS MUENSTER SACRED HEART 35
LINDSAY 20 @ FRISCO LEGACY CHR. 16
MUENSTER 57 @ MCKINNEY CHR. 6
PERRIN-WHITT 14 VS COLLINSVILLE 58
RANGER 6 @ CLAUDE 31
SANTO 0 VS DELEON 37

WEEK 5
ERA 24 @ GAINESVILLE STATE 20
LINDSAY - BYE
MUENSTER 54 VS CALLISBURG 3
PERRIN-WHITT 0 @ NOCONA 63
RANGER 14 @ CHRISTOVAL 51
SANTO 28 @ PONDER 8

WEEK 6
LINDSAY 55 VS CLARKSVILLE 8 ( @ BELLS )
ERA, MUENSTER, PERRIN-WHITT, RANGER - BYE

WEEK 7
ERA 0 VS MUENSTER 70
PERRIN-WHITT 23 VS RANGER 8
SANTO 21 VS LINDSAY 35

WEEK 8
LINDSAY 0 VS MUENSTER 65
RANGER 7 VS ERA 54
SANTO 64 VS PERRIN-WHITT 0

WEEK 9
ERA 6 VS SANTO 35
MUENSTER 74 VS RANGER 6
PERRIN-WHITT 0 VS LINDSAY 69

WEEK 10
LINDSAY 74 VS RANGER 0
SANTO 7 VS MUENSTER 49
PERRIN-WHITT 0 VS ERA 40

WEEK 11
ERA 7 VS LINDSAY 62
MUENSTER 73 VS PERRIN-WHITT 0
RANGER 7 VS SANTO 56


BI-DISTRICT
MUENSTER 42 VS PETROLIA 6
LINDSAY 62 VS HASKELL 7
SANTO 27 VS ELECTRA 18
ERA 13 VS MUNDAY 47

AREA
MUENSTER 60 VS IRAAN 0
LINDSAY 28 VS MENARD 0
SANTO 16 VS ALBANY 58

REGIONAL SEMIFINALS
MUENSTER 41 VS MUNDAY 7
LINDSAY 7 VS ALBANY 55

REGIONAL FINALS
MUENSTER 28 VS ALBANY 12

STATE SEMIFINALS
MUENSTER 00 VS WELLINGTON 00

H.TIGFAN
Moderator
Posts: 3724
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:22 pm
Location:
Status: Offline

Re: 2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Postby H.TIGFAN » Wed Apr 19, 2017 7:59 pm

XREGION 2

DISTRICT 9

CUMBY 7-5 / 4-0
MAUD 5-7 / 3-1
DALLAS GATEWAY 4-8 / 2-2
CLARKSVILLE 1-10 / 1-3
DETROIT 2-8 / 0-4


WEEK 1
CLARKSVILLE 6 VS EDGEWOOD 38
CUMBY 22 VS CELESTE 35
DALLAS GATEWAY 20 VS AXTELL 14
DETROIT 12 @ BLUE RIDGE 34
MAUD 8 VS ORE CITY 20

WEEK 2
CLARKSVILLE 7 VS LINDEN-KILDARE 21
CUMBY 0 @ ARLINGTON OAKRIDGE 45
DALLAS GATEWAY 14 @ FTW TEMPLE CHR. 31
DETROIT 26 VS COMO-PICKTON 27
MAUD 7 @ JOAQUIN 58

WEEK 3
CLARKSVILLE 7 @ BIG SANDY 42
CUMBY 14 VS WOLFE CITY 49
DALLAS GATEWAY 0 @ TENAHA 53
DETROIT 50 @ QUINLAN BOLES 22
MAUD 14 @ DEKALB 49

WEEK 4
CLARKSVILLE 6 @ TENAHA 62
CUMBY 56 @ TRENTON 20
DALLAS GATEWAY 0 VS DALLAS CHR. 41
DETROIT 6 VS WOLFE CITY 14
MAUD 47 VS SIMMS BOWIE 14

WEEK 5
CLARKSVILLE 0 VS JEFFERSON 62
CUMBY 28 VS HONEY GROVE 38
DALLAS GATEWAY 9 VS ITALY 21
DETROIT 52 VS SIMMS BOWIE 16
MAUD 21 @ LINDEN-KILDARE 39

WEEK 6
CLARKSVILLE 8 VS LINDSAY 55 ( @ BELLS )
CUMBY 52 @ SIMMS BOWIE 21
DALLAS GATEWAY 0 @ GRAPEVINE FAITH CHR. 61
DETROIT 20 @ BOGOTA RIVERCREST 59
MAUD 42 VS GRAPELAND 62

WEEK 7
CLARKSVILLE 35 VS DETROIT 16
MAUD 62 VS CUMBY 78
DALLAS GATEWAY - BYE

WEEK 8
CUMBY 52 VS DALLAS GATEWAY 34
DETROIT 14 VS MAUD 40
CLARKSVILLE - BYE

WEEK 9
DALLAS GATEWAY 28 VS DETROIT 0
MAUD 10 VS CLARKSVILLE 6
CUMBY - BYE

WEEK 10
DETROIT 6 VS CUMBY 30
CLARKSVILLE 20 VS DALLAS GATEWAY 25
MAUD - BYE

WEEK 11
CUMBY 34 VS CLARKSVILLE 27
DALLAS GATEWAY 27 VS MAUD 36
DETROIT - BYE


BI-DISTRICT
CUMBY 40 VS HUBBARD 0
MAUD 56 VS MERIDIAN 41
DALLAS GATEWAY 34 VS FROST 14
CLARKSVILLE 6 VS BREMOND 36

AREA
CUMBY 34 VS GRAPELAND 49
MAUD 0 VS IOLA 50
DALLAS GATEWAY 0 VS TENAHA 51



DISTRICT 10

BREMOND 10-2 / 5-0
FROST 7-4 / 4-1
MERIDIAN 3-8 / 3-2
HUBBARD 4-7 / 2-3
DAWSON 3-7 / 1-4
CHILTON 2-8 / 0-5


WEEK 1
BREMOND 47 VS WHITEWRIGHT 14 ( THUR @ FERRIS )
CHILTON 13 VS GRANGER 6
DAWSON 12 VS RANGER 14
FROST 42 @ CROSS ROADS 18
HUBBARD 26 @ BARTLETT 0
MERIDIAN 14 VS WACO REICHER 41

WEEK 2
BREMOND 17 VS IOLA 6
CHILTON 19 @ ROSEBUD-LOTT 28
DAWSON 40 VS BARTLETT 14
FROST 53 @ RANGER 8
HUBBARD 6 VS BLOOMING GROVE 24
MERIDIAN 17 VS RIESEL 36

WEEK 3
BREMOND 21 @ MILANO 28
CHILTON 40 VS NORMANGEE 45
DAWSON 24 @ RIO VISTA 26
FROST 55 VS ITASCA 22
HUBBARD 35 @ VALLEY MILLS 6
MERIDIAN 7 @ CRAWFORD 48

WEEK 4
BREMOND 62 @ WACO RIECHER 38
CHILTON 20 @ AXTELL 26
DAWSON 9 @ WORTHAM 15
FROST 6 VS GRAPELAND (@ ATHENS ) 64
HUBBARD 21 VS GRANGER 28
MERIDIAN 15 @ MOODY 43

WEEK 5
BREMOND 42 VS THORNDALE 7
CHILTON 14 @ CROSS ROADS 6
DAWSON 27 VS ITASCA 12
FROST 0 VS MILLSAP 47
HUBBARD 6 @ RIESEL 34
MERIDIAN 30 VS ROSEBUD-LOTT 35

WEEK 6
BREMOND, CHILTON, FROST, HUBBARD, ITASCA, MERIDIAN - BYE

WEEK 7
CHILTON 0 VS BREMOND 35
HUBBARD 14 VS FROST 42
DAWSON 8 VS MERIDIAN 43

WEEK 8
FROST 15 VS BREMOND 50
HUBBARD 27 VS DAWSON 14
MERIDIAN 39 VS CHILTON 0

WEEK 9
CHILTON 20 VS HUBBARD 42
DAWSON 12 VS FROST 35
BREMOND 56 VS MERIDIAN 0

WEEK 10
DAWSON 40 VS CHILTON 16
HUBBARD 7 VS BREMOND 55
FROST 56 VS MERIDIAN 6

WEEK 11
BREMOND 41 VS DAWSON 14
CHILTON 7 VS FROST 44
MERIDIAN 33 VS HUBBARD 14


BI-DISTRICT
BREMOND 36 VS CLARKSVILLE 6
FROST 14 VS DALLAS GATEWAY 34
MERIDIAN 41 VS MAUD 56
HUBBARD 0 VS CUMBY 40

AREA
BREMOND 11 VS TIMPSON 14


DISTRICT 11

TENAHA 14-0 / 5-0
TIMPSON 11-3 / 4-1
GRAPELAND 8-5 / 3-2
MT ENTERPRISE 3-8 / 2-3
OVERTON 1-9 / 1-4
WORTHAM 4-5 / 0-4


WEEK 1
GRAPELAND 26 VS LOVELADY 22
MT ENTERPRISE 7 @ PRICE CARLISLE 49
OVERTON 9 @ UNION GROVE 49
TENAHA 23 VS JOAQUIN 22
TIMPSON 48 VS WEST SABINE 6
WORTHAM 29 VS ITASCA 16

WEEK 2
GRAPELAND 12 @ GROVETON 33
MT ENTERPRISE 8 @ ALBA-GOLDEN 27
OVERTON 22 VS SIMMS BOWIE 46
TENAHA 28 @ KERENS 9
TIMPSON 6 @ PRICE CARLISLE 30
WORTHAM 40 @ CAYUGA 28

WEEK 3
GRAPELAND 20 VS BUFFALO 60
MT ENTERPRISE 34 VS COLMESNEIL 28
OVERTON 0 VS PRICE CARLISLE 56
TENAHA 53 VS DALLAS GATEWAY 0
TIMPSON 28 VS CROSS ROADS 8
WORTHAM 38 VS ROSEBUD-LOTT 21

WEEK 4
GRAPELAND 64 VS FROST 6 ( @ ATHENS )
OVERTON 6 @ COMO-PICKTON 34
MT ENTERPRISE 3 VS UNION GROVE 28
TENAHA 62 VS CLARKSVILLE 6
TIMPSON 32 @ HAWKINS 14
WORTHAM 15 VS DAWSON 9

WEEK 5
GRAPELAND - BYE
MT ENTERPRISE 13 VS BIG SANDY 49
OVERTON 6 VS SAN AUGUSTINE 55
TENAHA - BYE
TIMPSON 20 @ LOVELADY 14
WORTHAM 34 @ GRANGER 45

WEEK 6
GRAPELAND 62 @ MAUD 42
TENAHA 65 @ WEST SABINE 0
MT ENTERPRISE, TENAHA , TIMPSON, WORTHAM - BYE

WEEK 7
TENAHA 66 VS HOUSTON NORTH KIPP 6

WEEK 7
GRAPELAND 40 VS OVERTON 24
TENAHA 1 VS MT ENTERPRISE 0
WORTHAM 6 VS TIMPSON 36

WEEK 8
MT ENTERPRISE 39 VS OVERTON 35
TENAHA 69 VS WORTHAM 8
TIMPSON 44 VS GRAPELAND 20

WEEK 9
GRAPELAND 0 VS TENAHA 49
OVERTON 16 VS TIIMPSON 52
WORTHAM 20 VS MT ENTERPRISE 35

WEEK 10
WORTHAM 18 VS GRAPELAND 35
MT ENTERPRISE 6 VS TIMPSON 49
TENAHA 59 VS OVERTON 6

WEEK 11
GRAPELAND 35 VS MT ENTERPRISE 0
OVERTON 54 @ WORTHAM 26
TIMPSON 6 VS TENAHA 40


BI-DISTRICT
TENAHA 74 VS COLMESNEIL 0
TIMPSON 57 VS HULL-DAISETTA 36
GRAPELAND 28 VS EVADALE 27
MT ENTERPRISE 0 VS IOLA 51

AREA
TENAHA 51 VS DALLAS GATEWAY 0
TIMPSON 14 VS BREMOND 11
GRAPELAND 49 VS CUMBY 34

REGIONAL SEMIFINALS
TENAHA 35 VS IOLA 14
TIMPSON 67 VS GRAPELAND 28

REGIONAL FINALS
TENAHA 59 VS TIMPSON 0

STATE SEMIFINALS
TENAHA 00 VS BURTON 00


DISTRICT 12

IOLA 8-4 / 5-0
EVADALE 7-3 / 4-1
HULL-DAISETTA 4-6 / 3-2
COLMESNEIL 4-6 / 2-3
SABINE PASS 1-5 / 1-4
BURKEVILLE 0-9 / 0-5


WEEK 1
BURKEVILLE 00 VS WEST HARDIN 00 - cancelled
COLMESNEIL 00 VS DEWEYVILLE 00 - cancelled
EVADALE 00 @ SUGARLAND LOGOS PREP 00 - cancelled
HULL-DAISETTA 00 @ HARDIN 00 - cancelled
IOLA 8 VS JOHN COOPER 27
SABINE PASS 00 VS PASADENA 1RST BAPIST 00 - CANCELLED

WEEK 2
BURKEVILLE 0 @ DEWEYVILLE 63
COLMESNEIL 18 @ CROSS ROADS 12
EVADALE 40 VS WARREN 22
HULL-DAISETTA 24 @ WEST HARDIN 12
IOLA 6 @ BREMOND 17
SABINE PASS 00 @ GALVESTON O'CONNELL 00 - CANCELLED

WEEK 3
BURKEVILLE 2 VS CUSHING 72
COLMESNEIL 28 @ MT ENTERPRISE 34
EVADALE 16 VS DEWEYVILLE 13
HULL-DAISETTA 6 VS KOUNTZE 35
IOLA 35 VS ANDERSON-SHIRO 0
SABINE PASS - BYE

WEEK 4
BURKEVILLE 0 @ WEST SABINE 54 ( THUR )
COLMESNEIL 34 @ HOUSTON KIPP 0
EVADALE 40 @ WEST HARDIN 14
HULL-DAISETTA - BYE
IOLA 7 VS MILANO 28
SABINE PASS 20 VS DEWEYVILLE JV 21 ( THUR )

WEEK 5
BURKEVILLE 20 VS SAN AUGUSTINE JV 68 ( THUR )
COLMESNEIL - BYE
EVADALE 6 @ HEMPHILL 38
HULL-DAISETTA 16 VS DEWEYVILLE 22
IOLA 12 VS BURTON 34
SABINE PASS - BYE

WEEK 6
COLMESNEIL 16 VS CUSHING 22
HULL-DAISETTA 0 @ WESTBURY CHR. 42
BURKEVILLE, EVADALE IOLA, SABINE PASS - BYE

WEEK 7
COLMESNEIL 0 VS IOLA 63
HULL-DAISETTA 6 VS EVADALE 47
SABINE PASS 53 VS BURKEVILLE 6

WEEK 8
EVADALE 47 VS BURKEVILLE 0
HULL-DAISETTA 38 VS COLMESNEIL 8
IOLA 48 VS SABINE PASS 0

WEEK 9
BURKEVILLE 0 VS IOLA 57
COLMESNEIL 12 VS EVADALE 61
SABINE PASS 0 VS HULL-DAISETTA 54

WEEK 10
COLMESNEIL 00 VS SABINE PASS 00
EVADALE 00 VS IOLA 00
HULL-DAISETTA 00 VS BURKEVILLE 00

WEEK 11
BURKEVILLE 8 VS COLMESNEIL 66
IOLA 38 VS HULL-DAISETTA 0
SABINE PASS 0 VS EVADALE 42


BI-DISTRICT
IOLA 51 VS MT ENTERPRISE 0
EVADALE 27 VS GRAPELAND 28
HULL-DAISETTA 36 VS TIMPSON 57
COLMESNEIL 0 VS TENAHA 74

AREA
IOLA 50 VS MAUD 0

REGIONAL SEMIFINALS
IOLA 14 VS TENAHA 35


REGION 4

DISTRICT 13

BURTON 13-1 / 5-0
MILANO 11-2 / 4-1
GRANGER 5-6 / 3-2
SOMERVILLE 2-9 / 2-3
SNOOK 3-7 / 1-4
BARTLETT 1-9 / 0-5


WEEK 1
BARTLETT 0 VS HUBBARD 26
BURTON 20 @ HOLLAND 27
GRANGER 6 @ CHILTON 13
MILANO 47 VS THORNDALE 28
SNOOK 7 @ NORMANGEE 62
SOMERVILLE 21 VS BRACKETTVILLE 41 ( SAT @ RUNGE )

WEEK 2
BARTLETT 14 @ DAWSON 40
BURTON 55 VS WALLIS BRAZOS 27
GRANGER 21 VS HOLLAND 26
MILANO 7 @ THRALL 6
SNOOK 36 @ BRAZOS CHR. 49
SOMERVILLE 10 VS NEW WAVERLY 22

WEEK 3
BARTLETT 20 VS CENTRAL TEXAS CHR. 42
BURTON 57 VS LOUISE 14
GRANGER 21 @ RIESEL 41
MILANO 28 @ BREMOND 21
SNOOK 25 VS HEARNE 50
SOMERVILLE 26 VS TEXAS WIND 37

WEEK 4
BARTLETT 0 VS HOLLAND 57
BURTON 46 @ NORMANGEE 0
GRANGER 28 @ HUBBARD 21
MILANO 28 @ IOLA 7
SNOOK 59 @ ST JOESPH 0
SOMERVILLE 10 @ RUDDER JV 12 ( @ THUR )

WEEK 5
BARTLETT - BYE
BURTON 34 @ IOLA 12
GRANGER 41 VS WORTHAM 34
MILANO 41 @ ST JOESPH 7
SNOOK - BYE
SOMERVILLE 32 VS BRAZOS CHR. 59

WEEK 6
BARTLETT 34 VS KENEDY 12
SNOOK 55 VS BRYAN JV 7
BURTON , GRANGER, MILANO, SNOOK, SOMERVILLE - BYE

WEEK 7
BURTON 57 VS SNOOK 28
GRANGER 19 VS SOMERVILLE 14
MILANO 52 VS BARTLETT 0

WEEK 8
BARTLETT 16 VS SNOOK 37
MILANO 49 VS GRANGER 6
SOMERVILLE 0 VS BURTON 66

WEEK 9
BURTON 36 VS MILANO 31
GRANGER 35 VS BARTLETT 06
SOMERVILLE 50 VS SNOOK 36

WEEK 10
BARTLETT 6 VS SOMERVILLE 45
GRANGER 20 VS BURTON 41
MILANO 49 VS SNOOK 12

WEEK 11
BURTON 44 VS BARTLETT 8
SNOOK 22 VS GRANGER 29
SOMERVILLE 21 VS MILANO 49


BI-DISTRICT
BURTON 44 VS CENTER POINT 0
MILANO 41 VS D'HANIS 0
GRANGER 14 VS ROCKSPRINGS 26
SOMERVILLE 17 VS LA PRYOR 32

AREA
BURTON 56 VS LOUISE 7
MILANO 56 VS WOODSBORO 20

REGIONAL SEMIFINALS
BURTON 55 VS LA PRYOR 26
MILANO 20 VS FALLS CITY 40

REGIONAL FINALS
BURTON 69 VS FALLS CITY 45

STATE SEMIFINALS
BURTON 00 VS TENAHA 00


DISTRICT 14

LA PRYOR 9-4 / 4-0
ROCKSPRINGS 7-5 / 3-1
D'HANIS 4-7/ 2-2
CENTER POINT 4-7 / 1-3
LEAKEY 1-9 / 0-4


WEEK 1
CENTER POINT 39 VS MARBLE FALLS FAITH ACADEMY 8
D'HANIS 12 VS SABINAL 14 ( SAT )
LA PRYOR 0 @ SA CORNERSTONE 27
LEAKEY 7 VS MILES 32
ROCKSPRINGS 34 VS ELDORADO 20

WEEK 2
CENTER POINT 36 @ BROOKS ACADEMY 24
D'HANIS 21 VS CC JOHN PAUL II 0 ( SAT )
LA PRYOR 19 VS BRACKETVILLE 6
LEAKEY 7 VS SABINAL 21
ROCKSPRINGS 28 @ MILES 21

WEEK 3
CENTER POINT 20 @ SAN MAROS BAPTIST ACADEMY 7
D'HANIS 7 @ NATALIA 42
LA PRYOR 12 @ SCHERTZ JOHN PAUL II 14
LEAKEY 7 @ CHARLOTTE 20
ROCKSPRINGS 18 @ MENARD 35

WEEK 4
CENTER POINT 19 VS HARPER 50
D'HANIS 35 @ BRACKETTVILLE 14
LA PRYOR 7 VS SABINAL 14
LEAKEY 0 VS MENARD 33
ROCKSPRINGS 37 @ IRON COUNTY 16

WEEK 5
CENTER POINT 0 @ SABINAL 34
D'HANIS 7 @ HARPER 14
LA PRYOR 6 @ CHARLOTTE 0
LEAKEY 0 VS BRACKETTVILLE 1
ROCKSPRINGS 6 VS ROBY 12 ( @ SAN ANGELO )

WEEK 6
CENTER POINT 12 @ BRACKETTVILLE 26
D'HANIS 14 VS UC RANDOLPH 28 ( SAT )
LA PRYOR 22 VS HARPER 12
LEAKEY 24 @ BROOKS ACADEMY 0
ROCKSPRINGS 20 VS OZONA 34

WEEK 7
D'HANIS 38 VS LEAKEY 7 ( SAT )
ROCKSPRINGS 7 VS LA PRYOR 27
CENTER POINT - BYE

WEEK 8
LA PRYOR 30 VS CENTER POINT 12
LEAKEY 13 VS ROCKSPRINGS 45
D'HANIS - BYE

WEEK 9
CENTER POINT 54 VS LEAKEY 36
ROCKSPRINGS 20 VS D'HANIS 7
LA PRYOR - BYE

WEEK 10
D'HANIS 26 VS CENTER POINT 20 ( SAT )
LEAKEY 7 VS LA PRYOR 60
ROCKSPRINGS - BYE

WEEK 11
CENTER POINT 35 VS ROCKSPRINGS 36
LA PRYOR 36 @ D'HANIS 20
LEAKEY - BYE


BI-DISTRICT
LA PRYOR 32 VS SOMERVILLE 17
ROCKSPRINGS 26 VS GRANGER 14
D'HANIS 0 VS MILANO 41
CENTER POINT 0 VS BURTON 44

AREA
LA PRYOR 46 VS FLATONIA 20
ROCKSPRINGS 16 VS FALLS CITY 55

REGIONAL SEMIFINALS
LA PRYOR 26 VS BURTON 55


DISTRICT 15

FALLS CITY 11-3 / 5-0
FLATONIA 6-5 / 4-1
LOUISE 3-9 / 2-3
RUNGE 3-8 / 2-3
CHARLOTTE 3-7 / 1-4
PETTUS 6-4 /1-4


WEEK 1
CHARLOTTE 27 VS SAN MARCOS BAPITIST 24
FALLS CITY 52 VS BRUNI 0
FLATONIA 00 VS TIDEHAVEN 00 - cancelled
LOUISE 00 VS GANADO 00 - cancelled
PETTUS 16 VS AGUA DULCE 14
RUNGE 58 VS BROOKS ACADEMY 6

WEEK 2
CHARLOTTE 14 @ AGUA DULCE 27
FALLS CITY 24 @ POTH 33
FLATONIA 17 @ HALLETSVILLE SACRED HEART 14
LOUISE 7 @ VANDERBILT IND. 45
PETTUS 56 @ ST GERAD 28
RUNGE 19 VS FREER 25

WEEK 3
CHARLOTTE 20 VS LEAKEY 7
FALLS CITY 22 @ STOCKDALE 20
FLATONIA 8 @ SHINER ST PAUL 35
LOUISE 14 @ BURTON 57
PETTUS - BYE
RUNGE 13 @ THREE RIVERS 48

WEEK 4
CHARLOTTE 28 @ ST GERAD 34
FALLS CITY 12 VS SHINER 35
FLATONIA 15 VS WALLIS BRAZOS 35
LOUISE 0 @ TIDEHAVEN 57
PETTUS 20 @ HARLINGEN MARINE MILITARY ACADEMY 6
RUNGE 13 VS AGUA DULCE 14

WEEK 5
CHARLOTTE 0 VS LAPRYOR 6
FALLS CITY 43 VS NIXON-SMILEY 6
FLATONIA 14 @ THRALL 41
LOUISE 6 VS GANADO 34
PETTUS 50 VS SA BROOKS ACADEMY 6
RUNGE 0 @ SKIDMORE-TYNAN 41

WEEK 6
LOUISE 0 VS WOODSBORO 47
PETTUS 6 @ CC JOHN PAUL 57
CHARLOTTE, FALLS CITY, FLATONIA, RUNGE - BYE

WEEK 7
CHARLOTTE 33 VS PETTUS 20
FALLS CITY 54 VS RUNGE 0
LOUISE 12 VS FLATONIA 21

WEEK 8
FALLS CITY 58 VS CHARLOTTE 0
PETTUS 28 VS LOUISE 14
RUNGE 6 VS FLATONIA 12

WEEK 9
CHARLOTTE 14 VS RUNGE 20
FLATONIA 28 VS PETTUS 27
LOUISE 0 VS FALLS CITY 50

WEEK 10
CHARLOTTE 14 VS LOUISE 35
FALLS CITY 37 VS FLATONIA 0
RUNGE 19 VS PETTUS 7

WEEK 11
FLATONIA 54 VS CHARLOTTE 12
PETTUS 12 VS FALLS CITY 56
LOUISE 25 VS RUNGE 20


BI-DISTRICT
FALLS CITY 65 VS AGUA DULCE 14
FLATONIA 34 VS BRUNI 24
LOUISE 26 VS RIVIERA KAUFER 23
RUNGE 6 VS WOODSBORO 39

AREA
FALLS CITY 44 VS ROCKSPRINGS 16
FLATONIA 20 VS LA PRYOR 46
LOUISE 7 VS BURTON 56

REGIONAL SEMIFINALS
FALLS CITY 40 VS MILANO 20

REGIONAL FINALS
FALLS CITY 45 VS BURTON 69


DISTRICT 16

WOODSBORO 8-3 / 4-0
RIVIERA KAUFER 8-3 / 3-1
BRUNI 3-8 / 2-2
AGUA DULCE 4-7 / 1-3
BENAVIDES 0-10 / 0-4


WEEK 1
AGUA DULCE 14 @ PETTUS 16
BENAVIDES 0 @ BEN BOLT 35
BRUNI 00 @ FALLS CITY 52
RIVIERA KAUFER 46 VS LA VILLA 14
WOODSBORO 00 VS NIXON-SMILEY 00 - cancelled

WEEK 2
AGUA DULCE 27 VS CHARLOTTE 14
BENAVIDES 12 @ HARLINGEN MARINE MILITARY 28
BRUNI 48 VS KENEDY 23
RIVIERA KAUFER 7 @ BISHOP 26
WOODSBORO 44 VS SKIDMORE-TYNAN 22

WEEK 3
AGUA DULCE - BYE
BENAVIDES 12 VS FREER 41
BRUNI 8 VS YORKTOWN 28
RIVIERA KAUFER 47 @ MONTE ALTO 28
WOODSBORO 49 @ KENEDY 7

WEEK 4
AGUA DULCE 14 @ RUNGE 13
BENAVIDES 7 VS SANTA MARIA 35
BRUNI 16 VS BEN BOLT 18
RIVIERA KAUFER 40 VS SKIDMORE-TYNAN 34
WOODSBORO 0 @ THREE RIVERS 21

WEEK 5
AGUA DULCE 33 VS SANTA MARIA 47
BENAVIDES 26 @ MONTE ALTO 27
BRUNI 6 @ KARNES CITY 27
RIVIERA KAUFER 56 @ HARLINGEN MARINE MILITARY 14
WOODSBORO 0 VS YORKTOWN 12

WEEK 6
AGUA DULCE 27 VS BEN BOLT 34
BENAVIDES 20 @ LA VILLA 52
BRUNI 12 VS THREE RIVERS 26
RIVIERA KAUFER 50 VS FREER 25
WOODSBORO 47 @ LOUISE 0

WEEK 7
BENAVIDES 0 VS RIVIERA KAUFER 41
WOODSBORO 59 VS AGUA DULCE 7
BRUNI - BYE

WEEK 8
AGUA DULCE 56 VS BENAVIDES 16
RIVIERA KAUFER 32 VS BRUNI 14
WOODSBORO - BYE

WEEK 9
BRUNI 62 VS AGUA DULCE 26
BENAVIDES 0 VS WOODSBORO 56
RIVIERA KAUFER - BYE

WEEK 10
AGUA DULCE 6 VS RIVIERA KAUFER 46
WOODSBORO 42 VS BRUNI 12
BENAVIDES - BYE

WEEK 11
BRUNI 50 VS BENAVIDES 6
RIVIERA KAUFER 54 VS WOODSBORO 55

AGUA DULCE 14 VS PREMONT 0- NON DISTRICT

BI-DISTRICT
WOODSBORO 39 VS RUNGE 6
RIVIERA KAUFER 23 VS LOUISE 26
BRUNI 24 VS FLATONIA 34
AGUA DULCE 14 VS FALLS CITY 65

AREA
WOODSBORO 20 VS MILANO 56

H.TIGFAN
Moderator
Posts: 3724
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:22 pm
Location:
Status: Offline

Re: 2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Postby H.TIGFAN » Mon Jun 19, 2017 6:42 pm

CHECK SCHOOL WEBSITE FOR ANY CHANGES IN TIME & DATE

More changes than usual in a non-alignment year.
1. Some teams just changed opponents ( especially in SETX ) caused a change reaction.
2. Since Texas season got pushed back a week later, teams that schedules out of state teams had to find new opponents.
3. Private school Midland Trinity Chr. is playing 11-man this year helped some of the teams replace some out of state games, and replaced Amarillo San Jacinto which dropped to 6-man.

H.TIGFAN
Moderator
Posts: 3724
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:22 pm
Location:
Status: Offline

Re: 2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Postby H.TIGFAN » Sat Sep 09, 2017 5:20 pm

WEEK 2 SCORES ARE UPDATED

H.TIGFAN
Moderator
Posts: 3724
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:22 pm
Location:
Status: Offline

Re: 2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Postby H.TIGFAN » Sat Sep 16, 2017 11:47 am

WEEK 3 SCORES UPDATED

H.TIGFAN
Moderator
Posts: 3724
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:22 pm
Location:
Status: Offline

Re: 2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Postby H.TIGFAN » Sat Sep 23, 2017 6:33 pm

WEEK 4 SCORES ARE UPDATED

H.TIGFAN
Moderator
Posts: 3724
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:22 pm
Location:
Status: Offline

Re: 2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Postby H.TIGFAN » Sat Oct 14, 2017 5:06 pm

WEEK 7 SCORES ARE UPDATED

H.TIGFAN
Moderator
Posts: 3724
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:22 pm
Location:
Status: Offline

Re: 2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Postby H.TIGFAN » Sat Oct 21, 2017 12:00 pm

WEEK 8 SCORES AND STANDINGS ARE UPDATED

H.TIGFAN
Moderator
Posts: 3724
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:22 pm
Location:
Status: Offline

Re: 2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Postby H.TIGFAN » Sat Oct 28, 2017 10:41 am

WEEK 9 SCORES & STANDINGS UPDATED

H.TIGFAN
Moderator
Posts: 3724
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:22 pm
Location:
Status: Offline

Re: 2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Postby H.TIGFAN » Sat Nov 04, 2017 9:20 am

WEEK 10 SCORES & STANDINGS ARE UPDATED

H.TIGFAN
Moderator
Posts: 3724
Joined: Wed Nov 16, 2011 7:22 pm
Location:
Status: Offline

Re: 2017 ( 2A DIV. 2 ) FOOTBALL SCHEDULE & RESULTS

Postby H.TIGFAN » Sat Nov 11, 2017 12:31 am

WEEK 11 SCORES/ STANDINGS ARE UPDATED


Return to “2A Texas Football”

Who is online

Users browsing this forum: ComancheAlumni06, Google [Bot], OskeeWowWow and 15 guests