DIVISION 2
REGION 1
W1 MCCAMEY
F2 ROPESVILLE ROPES
R4 WELLINGTON
T3 VEGA
W2 NEW HOME
F1 PLAINS
R3 GRUVER
T4 SHAMROCK
W3 STRATFORD
F4 WHEELER
R2 BOVINA
T1 SEAGRAVES
W4 CLARENDON
F3 SUNRAY
R1 WINK
T2 SUDAN
REGION 2
W5 ROSCOE
F6 QUANAH
R8 SANTO
T7 PETROLIA
W6 ARCHER CITY
F5 CROSBYTON
R7 WINDTHORST
T8 HICO
W7 MUENSTER
F8 CROSS PLAINS
R6 SEYMOUR
T5 LOCKNEY
W8 ALBANY
F7 ERA
R5 RALLS
T6 OLNEY
REGION 3
W9 MAUD
F10 WORTHAM
R12 DEWEYVILLE
T11 WEST SABINE
W10 MART
F9 CLARKSVILLE
R11 LOVELADY
T12 HULL-DAISETTA
W11 TENAHA
F12 BURKEVILLE
R10 CHILTON
T9 SIMMS BOWIE
W12 EVADALE
F11 CUSHING
R9 QUINLAN BOLES
T10 BREMOND
REGION 4
W13 GRANGER
F14 MILES
R16 YORKTOWN
T15 SABINAL
W14 CHRISTOVAL
F13 BURTON
R15 BRUNI
T16 LOUISE
W15 D'HANIS
F16 WOODSBORO
R14 ELDORADO
T13 SOMERVILLE
W16 FALLS CITY
F15 LA PRYOR
R13 SNOOK
T14 ROCKSPRINGS
_____________________________________________________________________________________________________________________________
DIST 1
MCCAMEY 5-0
WINK 4-1
SEAGRAVES 3-2
PLAINS 2-3
MORTON 1-4
IRAAN 0-5
DIST. 2
NEW HOME 4-0
BOVINA 3-1
SUDAN 2-2
ROPESVILLE ROPES 1-3
SMYER 0-4
DIST 3
STRATFORD 4-0
GRUVER 3-1
VEGA 2-2
SUNRAY 1-3
BOOKER 0-4
DIST 4
CLARENDON 4-0
WELLINGTON 3-1
SHAMROCK 2-2
WHEELER 1-3
MEMPHIS 0-4
DIST 5
ROSCOE 4-0
RALLS 3-1
LOCKNEY 2-2
CROSBYTON 1-3
HAMLIN 0-4
DIST 6
ARCHER CITY 5-0
SEYMOUR 4-1
OLNEY 3-2
QUANAH 2-3
ELECTRA 0-4 : MUNDAY
MUNDAY 0-4 : @ ELECTRA
DIST 7
MUENSTER 4-0
WINDTHORST 3-1
PETROLIA 2-2
ERA 1-3
CHICO 0-4
DIST 8
ALBANY 4-0
SANTO 3-1
HICO 2-2
CROSS PLAINS 1-3
MERIDIAN 0-4
DIST 9
MAUD 5-0
QUINLAN BOLES 4-1
SIMMS BOWIE : 3-2
CLARKSVILLE 2-3
CUMBY 1-4
DETROIT 0-5
DIST 10
MART 5-0
CHILTON 4-1
BREMOND 3-2
WORTHAM : 2-3
HUBBARD 1-4
FROST 0-5
DIST 11
TENAHA 6-0
LOVELADY 5-1
WEST SABINE 3-3
CUSHING 3-3
MT. ENTERPRISE 2-4
COLMESNEIL 2-4
OVERTON 0-6
DIST 12
EVADALE 4-0
DEWEYVILLE 3-1
HULL-DAISETTA 2-2
BURKEVILLE 1-3
HIGH ISLAND 0-4
DIST 13
GRANGER 6-0
SNOOK 4-2
SOMERVILLE 4-2
BURTON 2-4
IOLA 2-4
MILANO 1-5
BARTLETT 1-5
DIST 14
CHRISTOVAL 5-0
ELDORADO 4-1
ROCKSPRINGS 3-2
MILES 2-3
MENARD 1-4
JUNCTION 0-5
DIST 15
D'HANIS 5-0
BRUNI 4-1
SABINAL 3-2
LA PRYOR 2-3
CHARLOTTE 1-4
BENAVIDES 0-5
DIST 16
FALLS CITY 6-0
YORKTOWN 5-1
LOUISE 4-2
WOODSBORO 3-3
AGUA DULCE 2-4
RUNGE 1-5
PETTUS 0-6
2021 PLAYOFF BRACKETS & DISTRICT STANDINGS ( DIV 2 )
Re: 2021 PLAYOFF BRACKETS & DISTRICT STANDINGS ( DIV 2 )
Standings are updated after Week 10 games
-
- Site Admin
- Posts: 1185
- Joined: Wed Apr 15, 2020 9:24 pm
Re: 2021 PLAYOFF BRACKETS & DISTRICT STANDINGS ( DIV 2 )
Era is 1-2 not 1-3. Technically speaking Era is not locked into the 4th position as there could be a 3 way at 2-2.
Re: 2021 PLAYOFF BRACKETS & DISTRICT STANDINGS ( DIV 2 )
In the Region 3 Semifinals I'm predicting Maud(W9) vs Mart(W10) & Boles(R9) vs Chilton(R10). Tenaha(W11) and Lovelady(R11) are better than Boles but they have to play Chilton and Mart in second round.
Re: 2021 PLAYOFF BRACKETS & DISTRICT STANDINGS ( DIV 2 )
UPDATING STANDINGS AS SCORES COME IN
Re: 2021 PLAYOFF BRACKETS & DISTRICT STANDINGS ( DIV 2 )
HOPEFULLY THESE ARE CORRECT