VOTE HERE FOR YOUR REGIONAL TOP 5
VOTE HERE FOR YOUR REGIONAL TOP 5
You can vote in how many regions you want if not all Regions in both divisions.
DIV. 1
REGION 1
DIST 1. AMAR. HIGHLAND PARK , FARWELL, PANHANDLE, SANFORD-FRITCH, WEST TEXAS, STRATFORD
DIST 2. FLOYDADA, NEW DEAL, OLTON, POST, SUNDOWN, TAHOKA
DIST 3. ANTHONY, CHRISTOVAL, FORSAN, OZONA, REAGAN COUNTY, SONORA
DIST 4. ANSON, COLORADO CITY , CISCO, HAWLEY, OLNEY, STAMFORD, WINTERS
REGION 2
DIST 5. BANGS, COLEMAN, DELEON, GOLDTHWAITE, HAMILTON , SAN SABA , TOLAR
DIST 6. ALVORD, NOCONA, TIOGA, TOM BEAN , TRENTON, WHITEWRIGHT
DIST 7, AXTELL, CAYUGA, ITALY, ITASCA , KERENS, CROSS RODS, RIO VISTA
DIST 8. BOSQUEVILLE, BRUCEVILLE-EDDY , CRAWFORD, MARLIN, MOODY, RIESEL, ROSEBUD-LOTT, VALLEY MILLS
REGION 3
DIST 9. ALBA-GOLDEN, BOGOTA RIVERCREST, COMO-PICKTON, COOPER, HONEY GROVE, QUINLAN BOLES, WOLFE CITY
DIST 10. BECKVILLE, BIG SANDY, FRANKSTON, HARLETON, HAWKINS, ORE CITY, UNION GROVE
DIST 11. GARRISON, GRAPELAND, JOAQUIN, SAN AUGUSTINE, SHELBYVILLE, TIMPSON, WEST SABINE
DIST 12. CENTERVILLE, CORRIGAN-CAMDEN, GROVETON, JEWETT LEON, NORMANGEE, WEST HARDIN
REGION 4
DIST 13. FLATONIA, HEARNE, HOLLAND, SCHULENBURG, THORNDALE, THRALL, WEIMAR
DIST 14. HARPER, JOHNSON CITY , JUNCTION, MASON, STOCKDALE
DIST 15. BLOOMINGTON, KENEDY, GANADO, REFUGIO , SHINER, SKIDMORE-TYNAN, THREE RIVERS
DIST 16. BEN BOLT, FREER, LA VILLA, PREMONT, RIVIERA-KAUFER, SANTA MARIA
DIVISION 2
REGION 1
DIST 1, BOOKER, BOYS RANCH, GRUVER, SUNRAY, VEGA
DIST 2. CLARENDON, MEMPHIS, QUANAH, SHAMROCK, WELLINGTON, WHEELER
DIST 3, BOVINA, HALE CENTER, LOCKNEY, RALLS, SUDAN, CROSBYTON
DIST 4. MORTON, NEW HOME, PLAINS, ROPESVILLE ROPES, SEAGRAVES, SMYER
REGION 2
DIST 5. ELDORADO, IRAAN, MCCAMEY, MIDLAND TLC, STERLING CITY, WATER VALLEY, WINK
DIST 6. ABILENE TLC, ALBANY, CROSS PLAINS, HAMLIN, MILES, ROSCOE
DIST 7. ARCHER CITY, ELECTRA, HASKELL, MUNDAY, PETROLI, SEYMOUR, WINDTHORST
DIST 8. CELESTE , CHICO, COLLINSVILLE, ERA, MUENSTER, SANTO
REGION 3
DIST 9. CLARKSVILLE, CUMBY , DETROIT, LINDEN-KILDARE, MAUD, SIMMS BOWIE
DIST 10. DAWSON, FROST , HICO , HUBBARD, MART, MERIDIAN, WORTHAM
DIST 11. ALTO, CUSHING, MT. ENTERPRISE, OVERTON, PRICE CARLISLE, TENAHA
DIST 12, COLMESNEIL, DEWEYVILLE, EVADALE, HULL-DAISETTA, LOVELADY, SABINE PASS
REGION 4
DIST 13. BARTLETT, BREMOND, CHILTON , GRANGER, IOLA, MILANO
DIST 14. BURTON, FALLS CITY, LOUISE, RUNGE, SNOOK, SOMERVILLE, YORKTOWN
DIST 15, BRACKETTVILLE, CENTER POINT , CHARLOTTE, D'HANIS , LA PRYOR, SABINAL, ROCKSPRINGS
DIST 16. AGUA DULCE, BENAVIDES, BRUNI, PETTUS, WOODSBORO.
DIV. 1
REGION 1
DIST 1. AMAR. HIGHLAND PARK , FARWELL, PANHANDLE, SANFORD-FRITCH, WEST TEXAS, STRATFORD
DIST 2. FLOYDADA, NEW DEAL, OLTON, POST, SUNDOWN, TAHOKA
DIST 3. ANTHONY, CHRISTOVAL, FORSAN, OZONA, REAGAN COUNTY, SONORA
DIST 4. ANSON, COLORADO CITY , CISCO, HAWLEY, OLNEY, STAMFORD, WINTERS
REGION 2
DIST 5. BANGS, COLEMAN, DELEON, GOLDTHWAITE, HAMILTON , SAN SABA , TOLAR
DIST 6. ALVORD, NOCONA, TIOGA, TOM BEAN , TRENTON, WHITEWRIGHT
DIST 7, AXTELL, CAYUGA, ITALY, ITASCA , KERENS, CROSS RODS, RIO VISTA
DIST 8. BOSQUEVILLE, BRUCEVILLE-EDDY , CRAWFORD, MARLIN, MOODY, RIESEL, ROSEBUD-LOTT, VALLEY MILLS
REGION 3
DIST 9. ALBA-GOLDEN, BOGOTA RIVERCREST, COMO-PICKTON, COOPER, HONEY GROVE, QUINLAN BOLES, WOLFE CITY
DIST 10. BECKVILLE, BIG SANDY, FRANKSTON, HARLETON, HAWKINS, ORE CITY, UNION GROVE
DIST 11. GARRISON, GRAPELAND, JOAQUIN, SAN AUGUSTINE, SHELBYVILLE, TIMPSON, WEST SABINE
DIST 12. CENTERVILLE, CORRIGAN-CAMDEN, GROVETON, JEWETT LEON, NORMANGEE, WEST HARDIN
REGION 4
DIST 13. FLATONIA, HEARNE, HOLLAND, SCHULENBURG, THORNDALE, THRALL, WEIMAR
DIST 14. HARPER, JOHNSON CITY , JUNCTION, MASON, STOCKDALE
DIST 15. BLOOMINGTON, KENEDY, GANADO, REFUGIO , SHINER, SKIDMORE-TYNAN, THREE RIVERS
DIST 16. BEN BOLT, FREER, LA VILLA, PREMONT, RIVIERA-KAUFER, SANTA MARIA
DIVISION 2
REGION 1
DIST 1, BOOKER, BOYS RANCH, GRUVER, SUNRAY, VEGA
DIST 2. CLARENDON, MEMPHIS, QUANAH, SHAMROCK, WELLINGTON, WHEELER
DIST 3, BOVINA, HALE CENTER, LOCKNEY, RALLS, SUDAN, CROSBYTON
DIST 4. MORTON, NEW HOME, PLAINS, ROPESVILLE ROPES, SEAGRAVES, SMYER
REGION 2
DIST 5. ELDORADO, IRAAN, MCCAMEY, MIDLAND TLC, STERLING CITY, WATER VALLEY, WINK
DIST 6. ABILENE TLC, ALBANY, CROSS PLAINS, HAMLIN, MILES, ROSCOE
DIST 7. ARCHER CITY, ELECTRA, HASKELL, MUNDAY, PETROLI, SEYMOUR, WINDTHORST
DIST 8. CELESTE , CHICO, COLLINSVILLE, ERA, MUENSTER, SANTO
REGION 3
DIST 9. CLARKSVILLE, CUMBY , DETROIT, LINDEN-KILDARE, MAUD, SIMMS BOWIE
DIST 10. DAWSON, FROST , HICO , HUBBARD, MART, MERIDIAN, WORTHAM
DIST 11. ALTO, CUSHING, MT. ENTERPRISE, OVERTON, PRICE CARLISLE, TENAHA
DIST 12, COLMESNEIL, DEWEYVILLE, EVADALE, HULL-DAISETTA, LOVELADY, SABINE PASS
REGION 4
DIST 13. BARTLETT, BREMOND, CHILTON , GRANGER, IOLA, MILANO
DIST 14. BURTON, FALLS CITY, LOUISE, RUNGE, SNOOK, SOMERVILLE, YORKTOWN
DIST 15, BRACKETTVILLE, CENTER POINT , CHARLOTTE, D'HANIS , LA PRYOR, SABINAL, ROCKSPRINGS
DIST 16. AGUA DULCE, BENAVIDES, BRUNI, PETTUS, WOODSBORO.
Re: VOTE HERE FOR YOUR REGIONAL TOP 5
DIV 1
REGION 1
1. HAWLEY
2. CISCO
3. NEW DEAL
4. PANHANDLE
5. POST
REGION 2
1. MARLIN
2. CRAWFORD
3. COLEMAN
4. TOLAR
5. ITALY
REGION 3
1. TIMPSON
2. CORRIGAN-CAMDEN
3. CENTERVILLE
4. JOAQUIN
5. BECKVILLE
REGION 4
1. SHINER
2. REFUGIO
3. HEARNE
4. MASON
5. GANADO
REGION 1
1. HAWLEY
2. CISCO
3. NEW DEAL
4. PANHANDLE
5. POST
REGION 2
1. MARLIN
2. CRAWFORD
3. COLEMAN
4. TOLAR
5. ITALY
REGION 3
1. TIMPSON
2. CORRIGAN-CAMDEN
3. CENTERVILLE
4. JOAQUIN
5. BECKVILLE
REGION 4
1. SHINER
2. REFUGIO
3. HEARNE
4. MASON
5. GANADO
Re: VOTE HERE FOR YOUR REGIONAL TOP 5
DIV 2
1. WELLINGTON
2. WINK
3. VEGA
4. GRUVER
5. CLARENDON
1. ALBANY
2. MUNESTER
3. LINDSAY
4. WINDTHORST
5. SANTO
1. MART
2. PRICE CARLISLE
3. TENAHA
4. WORTHAM
5. ALTO
1. BURTON
2. CHILTON
3. FALLS CITY
4. GRANGER
5. BREMOND
1. WELLINGTON
2. WINK
3. VEGA
4. GRUVER
5. CLARENDON
1. ALBANY
2. MUNESTER
3. LINDSAY
4. WINDTHORST
5. SANTO
1. MART
2. PRICE CARLISLE
3. TENAHA
4. WORTHAM
5. ALTO
1. BURTON
2. CHILTON
3. FALLS CITY
4. GRANGER
5. BREMOND
Re: VOTE HERE FOR YOUR REGIONAL TOP 5
H. Tigfan isnt stratford division 1?
-
- Site Admin
- Posts: 1185
- Joined: Wed Apr 15, 2020 9:24 pm
- Comanchealumni06
- Ambassador Region 4
- Posts: 1820
- Joined: Mon Apr 13, 2020 11:14 pm
Re: VOTE HERE FOR YOUR REGIONAL TOP 5
Y’all also might want to note. Alto is ineligible for playoffs the next 2 years.
Shiner Comanches
State Champs
Football 1986, 2004, 2020, 2021
Softball 2001, 2002, 2008, 2011, 2015, 2016
Baseball 1981, 1992, 2002, 2004
Tennis Mixed Doubles 2007
Track Girls Team 2016 Boys Team 2021
Marching Band 2013, 2022
State Champs
Football 1986, 2004, 2020, 2021
Softball 2001, 2002, 2008, 2011, 2015, 2016
Baseball 1981, 1992, 2002, 2004
Tennis Mixed Doubles 2007
Track Girls Team 2016 Boys Team 2021
Marching Band 2013, 2022
Re: VOTE HERE FOR YOUR REGIONAL TOP 5
Yes, they may not be eligible for playoffs, but could be a top 5 regional team. Depends on how players handle the situation.Comanchealumni06 wrote: ↑Wed Aug 03, 2022 5:19 am Y’all also might want to note. Alto is ineligible for playoffs the next 2 years.
Re: VOTE HERE FOR YOUR REGIONAL TOP 5
Div 1
Reg 1
1. Hawley
2. Stratford
3. Cisco
4. New Deal
5. Christoval
Reg 2
1. Coleman
2. Crawford
3. Marlin
4. Tolar
5. Italy
Reg 3
1. Timpson
2. Beckville
3. Centerville
4. Cooper
5. Corrigan-Camden
Reg 4
1. Shiner
2. Refugio
3. Thorndale
4. Mason
5. Hearne
Reg 1
1. Hawley
2. Stratford
3. Cisco
4. New Deal
5. Christoval
Reg 2
1. Coleman
2. Crawford
3. Marlin
4. Tolar
5. Italy
Reg 3
1. Timpson
2. Beckville
3. Centerville
4. Cooper
5. Corrigan-Camden
Reg 4
1. Shiner
2. Refugio
3. Thorndale
4. Mason
5. Hearne
- Comanchealumni06
- Ambassador Region 4
- Posts: 1820
- Joined: Mon Apr 13, 2020 11:14 pm
Re: VOTE HERE FOR YOUR REGIONAL TOP 5
D1R1
1. Hawley
2. Cisco
3. Stratford
4. New Deal
5. Christoval
D1R2
1. Coleman
2. Marlin
3. Crawford
4. Tolar
5. Italy
D1R3
1. Timpson
2. Centerville
3. Beckville
4. Corrigan-Camden
5. Cooper
D1R4
1. Shiner
2. Refugio
3. Mason
4. Thorndale
5. Hearne
1. Hawley
2. Cisco
3. Stratford
4. New Deal
5. Christoval
D1R2
1. Coleman
2. Marlin
3. Crawford
4. Tolar
5. Italy
D1R3
1. Timpson
2. Centerville
3. Beckville
4. Corrigan-Camden
5. Cooper
D1R4
1. Shiner
2. Refugio
3. Mason
4. Thorndale
5. Hearne
Shiner Comanches
State Champs
Football 1986, 2004, 2020, 2021
Softball 2001, 2002, 2008, 2011, 2015, 2016
Baseball 1981, 1992, 2002, 2004
Tennis Mixed Doubles 2007
Track Girls Team 2016 Boys Team 2021
Marching Band 2013, 2022
State Champs
Football 1986, 2004, 2020, 2021
Softball 2001, 2002, 2008, 2011, 2015, 2016
Baseball 1981, 1992, 2002, 2004
Tennis Mixed Doubles 2007
Track Girls Team 2016 Boys Team 2021
Marching Band 2013, 2022